Благословіть запитати: як святкувати Масляну?

 

c54b122855c45d7a85eacd20721518d3Зважаючи на велику кількість запитань, на сайті починає роботу розділ „Благословіть запитати”. На ваші запитання відповідає єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій. Для бажаючих поставити своє питання нагадуємо адресу електронної пошти – tzerkva@gmail.com.

  • Скажіть, будь ласка, як треба правильно святкувати Масляну за християнськими звичаями?
  • По-перше, слід зазначити, що Масляна – свято, яке налічує не одну тисячу років. Воно прийшло до нас ще із часів язичництва. Тоді люди вірували, що у ці дні зима зустрічається з весною, спеціально до цього свята пекли млинці, які символізували сонце. Було прийнято гучно святкувати, веселитися, проводити різноманітні обряди, серед яких виділяється спалення опудала зими. 
  • У християн Сирний (або Масляний тиждень) – це дні, у які треба готувати своє тіло і душу до Великого Посту. І називається так цей тиждень із тієї причини, що уже не можна вживати у їжу м’ясо. Цей час православному християнину треба присвятити не розвагам і вживанню спиртних напоїв, а молитві і проханню у Бога допомоги у проходженні посту.