Текст звернення до Запорізького міського Голови преосвященнішого Фотія єпископа Запорізького і Мелітопольского УПЦ КП

P1130915Шановний Володимире Вікторовичу.
До Вас звертається Запорізька Єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату з проханням розглянути на засіданні міської ради можливості розташування на місці пам’ятника Леніна духовно-патріотичного комплексу, який буде складатись із Собору на честь «Всіх святих землі Української» та «Алеї Козацької Слави», з постаментами гетьманам та видатним козакам, з описом їхнього життя та діяльності.
Міською владою розпочатий проект «Запоріжжя – козацька столиця» і будівництво духовно-патріотичного комплексу буде гарним продовженням праці у даному напрямку. Усвідомлюючи що наше місто Запоріжжя є колискою козацтва необхідно розкривати сторінки нашої правдивої історії, розповідати про роль Церкви та козацтва у державотворенні нашої Батьківщини. І цим цілям буде слугувати даний комплекс, де буде можливість виховувати наступні покоління у дусі Православної Віри та любові до України на прикладі наших предків – козаків.
Даний комплекс буде відігравати важливу роль для всього нашого суспільства, а саме його консолідації. Собор «Всіх святих землі Української» буде символ єдності всієї України, її сходу і заходу, півдня і півночі, а «Алея Козацької Слави» об’єднає навколо себе, як історичний та патріотичний центр, різні козацькі організації.
Також розташування храму на місці де стояв ідол комуністичного, безбожного режиму буде свідчити про перемогу Православної Віри над тими, хто багато років нищив Христову Церкву.
Даний комплекс буде ще однією перлиною Запоріжжя, що в свою чергу зробить наше місто більш привабливим для туристів. А це додаткові кошти, які надійдуть до бюджету міста. Зрозуміло, що будівництво такого проекту займе багато часу, але втілення його в життя буде слугувати на довгі роки і принесе свої плоди.
Надіємось на Ваше розуміння та підтримку на втілення у життя даної пропозиції про розташування на місці пам’ятника Леніна духовно-патріотичного комплексу, який буде складатись із Собору на честь «Всіх святих землі Української» та «Алеї Козацької Слави» з постаментами гетьманам та видатним козакам, з описом їхнього життя та діяльності.

Закликаю на Вас Боже благословення.