Великдень об’єднає представників усіх конфесій, які пройдуть проспектом Соборним

єднанняЗа ініціативою Духовної Ради християнських церков Запоріжжя та за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації в Запоріжжі пройде ряд святкових аполітичних заходів з нагоди Пасхи Господньої – Світлого Христового Воскресіння. Про те, які це заходи і про особливості їх проведення розповіли сьогодні під час прес-конференції директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко та представники духовенства Запоріжжя.

– Заходи, які ми запланували, покликані показати, що в Запорізькому краї панує мир і злагода, і що ми єдині, – говорив Владислав Мороко. – Ми святкуватимемо Великдень дві доби – 30 квітня і 1 травня. Зокрема, 30 квітня, з 17.00 до 20.00 на площі Героїв біля будинку Запорізької облдержадміністрації відбудеться святкове служіння «Значення Голгофи для людства». У програмі – християнська музика, читання Біблії, молитва за спасіння та примирення. А 1 травня від бульвару Шевченка до площі Фестивальної проспектом Соборним пройде святкова «Великодня хода» за участю різних християнських церков. Збір учасників о 16.30 біля Палацу культури «Дніпроспецсталь». Старт маршу – о 17.00.

Про особливості відзначення Великодня і про саме свято розповіли єпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату Владика Фотій, екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви Владика Степан, священик Вірменської апостольської церкви у м. Запоріжжя отець Юсік, старший пресвітер обласного об’єднання Євангельських християн-баптистів у Запорізькій області Павло Метленко, старший пресвітер Об’єднання Церков християн віри Євангельської п’ятидесятників Запорізької області Василь Гедаревич, старший пастор, єпископ по Запорізькій області Християнської харизматичної Церкви «Джерело життя» Сергій Гащенко, пастор релігійної громади «Церква «Міжнародний центр Євангелія» Юрій Шаповал.

До того ж, до Великодня в Запорізькій області проводиться благодійна акція «Великодній кошик солдату», співорганізаторами якої виступили Благодійний фонд «Лебедія» спільно з громадською організацією «Чесне Запоріжжя» й волонтерами нашого міста. У рамках акції проходить збір  продукції для військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО, проводяться ярмарки і патріотичні акції, в яких беруть участь усі небайдужі і патріотично налаштовані запоріжці. Як розповіли голова благодійного фонду «Лебедія» Любов Мороко і волонтер громадської організації «Чесне Запоріжжя» Інна Сидоренко, така акція для захисників проводиться другий рік поспіль. Найактивнішими її учасниками є діти – учні навчальних закладів, а також підприємці і церви. Тому волонтери висловили подяку всім патріотично налаштованим учасникам акції і побажали, аби кожен запоріжець святкував Великдень з родиною у мирі і злагоді, повідомляє сайт http://newsclub.zp.ua/.