У Гуляйпіллі вшанували пам’ять Нестора Івановича Махна

У Гуляйпіллі вшанували пам’ять Нестора Івановича Махна

На запрошення координаційної ради у справах козацтва при Облдержадміністраціїї у Запорізькій області Преосвященніший Фотій Єпископ Запорізький і Мелітопольський взяв участь в Обласному фестивалі народного мистецтва «Вольниця» присвяченому 128-й річниці з дня народження Нестора Махна. У співслужінні з благочинним Гуляйпільського району прот. Григорієм Бурбурою та благочинним Бердянського району прот. Степаном Вилущаком і старшим дияконом Діонісієм Кравчуком Преосвященніший єпископ Фотій звершив заупокійну літію біля пам’ятника ватажку повстанського руху на Півдні України Нестору Махну. Владика у своєму слові наголосив на важливості збереження та розвитку української національної духовності, дослідження правдивого історичного минулого, виховання молоді у любові до Української Православної Церкви, української культури, мови, історії свого краю. Зокрема Владика зазначив, що народ, який не має своєї Церкви, не пам’ятає минулого, не має майбутнього.

Після цього на запрошення директора департаменту Мороко В. В., Єпископ Фотій був присутній на виступах мистецьких колективів Запорізької області, присвячених цьому святу.

З благословення правлячого Архієрея священнослужителі Запорізької єпархії УПЦ КП біля пам’ятника Нестору Махну благословили вступ нових козаків до лав козацтва.

Атаман Дмитро Сухінін подякував Преосвященнішому Фотію та духовенству за те, що знайшли час і можливість взяти участь у святкових заходах.