ЄПИСКОП ФОТІЙ ВШАНУВАВ АФОНСЬКУ ІКОНУ БОЖОЇ МАТЕРІ “СКОРОПОСЛУШНИЦЯ” У ВОЛОДИМИРСЬКОМУ ПАТРІАРШОМУ СОБОРІ

ЄПИСКОП ФОТІЙ ВШАНУВАВ АФОНСЬКУ ІКОНУ БОЖОЇ МАТЕРІ “СКОРОПОСЛУШНИЦЯ” У ВОЛОДИМИРСЬКОМУ ПАТРІАРШОМУ СОБОРІ

У цьому році вся повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату святкує 1000-ліття духовних зв’язків Руси-України з Афоном (1016 – 2016 рр.). Як відомо преподобний Антоній Києво-Печерський, який походив із Чернігівщини і є засновником чернечого життя на Русі-Україні розпочав свій подвиг на Афонській горі. Після тривалого періоду подвижництва з благословення духовного наставника преподобний повернувся на Батьківщину та заснував у Києві монастир Печерський.

Упродовж тисячоліття багато ченців із України населяли й населяють монастирі святої гори Афон, де звершують свій чернечий подвиг, що й підкреслює неперервний духовний зв’язок Церкви в Україні зі своєю Матір’ю Церквою Константинопольською, від якої понад тисячу років тому Київ і вся Русь прийняли хрещення.

На Святій Горі Афон, яка здавна є уділом Пресвятої Владичиці Богородиці, є чимало святинь, серед яких чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця» або «Найчутливіша». Знаходиться вона в монастирі, що зветься «Дохіар».

У Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі упродовж 5-ти років перебуває шанований список цієї чудотворної ікони, який був спеціально виготовлений монахами цієї обителі та за сприяння мецената Андрія Миколайовича Мацоли та переданий влітку 2012 р. до собору.

22 листопада 2016 року, в день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію та прочитав акафіст перед списком афонської чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниці».

Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній; митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій; намісник Свято-Феодосійського монастиря м. Києва архімандрит Макарій (Папіш); викладачі КПБА у священному сані та запрошене духовенство.

Опублікував дияк. Діонісій Кравчук

За матеріалами cerkva.info