ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ І ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ І ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Сьогодні 26 листопада, в останню суботу місяця, народ України відзначає день пам’яті жертв голодоморів 1921 – 1923 рр., 1932 – 1933 рр., 1946 – 1947 рр., та політичних репресій, які вчиняла Радянська влада на території України у ХХ ст.

В цей скорботний день Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні зі священниками Запорізького району звершив Божественну Літургію під час якої згадав всіх загиблих від голодоморів і політичних репресій.

Після Літургії владика Фотій разом з духовенством відправив панахиду біля пам’ятного хреста, який встановлений на території кафедрального собору Святої Трійці.

На заходах були присутні представники інших Християнських конфесій, представники світської влади з міської та обласної адміністрацій та козацтво. Окреме слово промовив Турченко Федір Григорович завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького національного Університету, розповівши про деякі досліджені ним факти з історії періоду 1932 – 1933 років.

Преосвященніший єпископ Фотій у своїй проповіді сказав, що дуже важливо пам’ятати свою історію та історію свого народу, бо народ, який не знає своєї історії – не має майбутнього. Також Владика наголосив, що голодомори і репресії, які проводились з метою винищення українського народу є болючою раною для України, яка досі не загоїлась.