ПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ ФОТІЙ НА БОГОСЛУЖІННІ З НАГОДИ СВЯТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ВАРВАРИ

ПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ ФОТІЙ НА БОГОСЛУЖІННІ З НАГОДИ СВЯТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ВАРВАРИ

17 грудня 2016 року Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари, мощі якої вже понад 900 років зберігаються у Києві та півстоліття з цього часу – у Володимирському кафедральному соборі столиці. Щороку у соборі відбуваються особливі урочисті богослужіння на честь великомучениці Варвари й тисячі прочан приходять поклонитися великій святині.

Напередодні свята, 16 грудня 2016 р. увечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія, вікарія Київської єпархії єпископа Васильківського Лаврентія, єпископа Адріана (Кулика) та численного духовенства звершив Всенічне бдіння. За богослужінням молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, а разом з патріаршим та кліросним хорами собору співав також і хор КПБА.

17 грудня cвяткування розпочалися з самого ранку. Вже о 6.30, коли духовенство собору готувалося до ранної літургії, до раки з мощами святої вмц. Варвари почали линути кияни та гості міста. Цього дня Святійший Патріарх Філарет у співслужінні ієрархів, які молились за Всенічною, звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Після літургії відбувся молебень перед мощами святої Варвари. Святійший Патріарх Філарет прочитав молитву до великомучениці, а потім все духовенство під спів величання приступило до святині.

Святу Варвару у всьому світі шанують як велику угодницю Божу, до якої моляться, щоб позбавитися від несподіваної смерті. Саме вона є заступницею і покровителькою шахтарів і всіх людей, які працюють на небезпечних професіях і умовах.