ПАНАХИДА У ПОМИНАЛЬНУ СУБОТУ ДРУГОГО ТИЖНЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ПАНАХИДА У ПОМИНАЛЬНУ СУБОТУ ДРУГОГО ТИЖНЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

У поминальну батьківську суботу другої седмиці Великого посту Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський очолив панахиду на спомин всіх від віку спочилих православних християн.

Під час Святої Чотиридесятниці Свята Православна Церква встановила особливі дні поминання померлих – так звані батьківські суботи. Вони випадають на другу, третю та четверту суботи Святої Чотиридесятниці.

Чому ми християни маємо молитися за своїх померлих рідних та близьких?

За православним віровченням наші рідні та близькі, які відійшли в загробне життя, нікуди не зникли, але продовжують жити своїми вічними душами, очікуючи Друге Пришестя Христове та Всезагальний Суд Божий. Вони дорогі нашому серцю, тому у вічності потребують нашої молитви та діл милосердя для прощення своїх гріхів Богом.

Чим ми, живі, можемо допомогти в загробній участі нашим померлим? Блаженний Августин з цього приводу навчає нас: «Одне з найбільших завдань, одне з найбільших старань земного життя це за померлих приносити жертви і милостині та молитися за них». Заупокійна молитва несе в собі різні форми духовної утіхи для нас, а також безцінні духовні блага для покійних. Вона має за мету пробудити свідомість у тих, що не мають віри і надії на життя вічне, розкриває справжній сенс людського життя у майбутньому, загальному воскресінні мертвих (Ін. 5: 25) та випрошує у милосердного Бога прощення і відпущення гріхів померлим.

Сятий Амвросій Медіоланський так пояснює: «Як будеш молитися лише за себе, будеш мати лише свою заслугу. А, як просиш за інших, всі вони будуть просити за тебе». Впродовж усього Великого Посту ми не повинні забувати про молитву за своїх померлих, адже єдиним місцем для спасіння людської душі до Другого пришестя Спасителя є земля, де Христос приніс Себе в Жертву на Голгофі за гріхи усього людства.

Запорізька єпахія Української Православної Церкви Київського Патріархату запрошує усіх жителів та гостей міста Запоріжжя до спільної молитви за померлих рідних та близьких.

11, 18 та 25 березня у кафедральному соборі Святої Тройці УПЦ КП буде відслужена Божественна літургія, по закінченню якої буде служитись панахида на спомин усіх від віку спочилих християн.

Початок Літургії о 9:00