ТАЇНСТВО СОБОРУВАННЯ В СВЯТОТРОЇЦЬКОМУ СОБОРІ

ТАЇНСТВО СОБОРУВАННЯ В СВЯТОТРОЇЦЬКОМУ СОБОРІ

В Православному світі триває період Великого посту. Піст – це час посиленої молитви, що корисно для вашої душі та тіла.

Православною традицією заведено під час Великого посту звершувати таїнство Соборування над християнами, які цього потребують. Для чого ж потрібно це таїнство в Православній Церкві?

Таїнство зцілення душі й тіла — такими словами можна передати сутність цього таїнства, назва якого пішла від практики його звершення декількома священиками — “собором”.

Призначення таїнства Соборування — цілковите зцілення людини. У молитвах, що читаються при звершенні таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів страждучого та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих.

Для звершення таїнства використовується єлей. Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстівний продукт, але й лікувальний засіб, і рідина для світильників, і косметичний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословіння Божого. Єлеєм натирали тіло, змащували волосся. Єлеєм помазували на служіння священиків та царів.

Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому (Якова 14:15). З цього тексту видно, що вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що зцілююча сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів.

У кафедральному соборі Святої Трійці міста Запоріжжя у четветру седмицю Великого посту таїнство Соборування буде звершуватись у п’ятницю 24 березня після літургії ранішеосвячених дарів та у неділю 26 березня після літургії Василія Великого. У неділю звершення таїнства очолить Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні духовенства собору.

Початок літургії о 9:00.

За консультацією і записом на таїнство Соборування звертатись за телефоном: (0612) 95-16-81

Соборо Святої Трійці знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Святоволодимирська 101 а, зупинка транспорту Культурная.