ЛАЗАРЕВА СУБОТА

ЛАЗАРЕВА СУБОТА

Сьогодні 8 квітня – суботу шостого тижня Святої Чотиридесятниці Свята Православна Церква іменує цей день Лазаревою суботою. В цей день Господь наш Ісус Христос звершив велике чудо – воскресив мертву людину. Ісус Христос здійснив багато чудес за час Свого життя, та жодне з них не було таке велике, як воскресіння Лазаря.

Це чудо було для багатьох дуже переконливим доказом Христового божества. Один з Отців Церкви каже: “Спаситель вирвав дочку Яіра з рук смерти, юнака з Наїну із зубів смерти, а Лазаря із самого нутра смерти”. Ця подія становить кульмінацію Христового об’явлення за допомогою чудес. Тут Христос виступає як Володар життя і смерти, як Переможець смерти, як всемогутній Бог.

Це чудо є водночас символом славного Христового воскресіння і прообразом воскресіння всіх людей.

Велич і слава цього чуда були безпосередньою причиною Христового тріумфального в’їзду до Єрусалима у Квітну неділю. Захоплений народ вітав Христа не тільки як свого пророка, але і як свого Месію, свого Царя і Господа.

Хай це величне й дивне чудо воскресіння Лазаря скріпить і нашу віру в Христове божество та наше власне воскресення. Той самий Христос, що воскресив чотириденного Лазаря, у свій час і нас воскресить до щасливого й вічного життя. Він сам нас запевняє: “Я — воскресення і життя. Хто в мене вірує, той навіть і вмерши — житиме! І всякий хто живе і вірує в Мене, не помре повік” (Ін. 11:25, 26).

Лазарева субота