БОГОСЛУЖІННЯ НА СВЯТО ВХОДУ ГОСПОДНЬОГО В ЄРУСАЛИМ

БОГОСЛУЖІННЯ  НА СВЯТО ВХОДУ ГОСПОДНЬОГО В ЄРУСАЛИМ

9 квітня Свята Православна Церква відзначала свято Входу Господнього в Єрусалим або як її ще називають Вербна Неділя чи Неділя Вай.

На честь свята в кафедральному соборі Святої Трійці міста Запоріжжя вечором 8 квітня було відслужене Всенічне бдіння з освяченням віття верби  та зранку, в день свята, була відслужена Божествена Літургія свят. Іоанна Золотоустого. Вечірнє богослужіння та Літургію очолив Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні духовенства кафедрального собору. За звичаєм цього свята, після Літургії, владика Фотій прочитав молитву та окропив святою водою вербове віття прихожан, які були присутні на богослужінні.

Око і душа радіє коли бачиш кількість людей, які присутні в цей святковий день на богослужінні. Приємно созірцати, що паства збільшується новими прихожанами. А коли така велика кількість людей стоїть з вербовими гілками в руках в соборі настає особлива, дійсно святкова атмосфера – люди прийшли вшанувати Христа, як Сина Божого, як Царя, як Того, Хто визволив своїм Воскресінням нас від пут смерті і відкрив ворота Раю.

Погребавши себе разом з тобою через хрещення, Христе Боже наш, сподобилися ми безсмертного життя через твоє воскресення і, заспіву­ючи, кличемо: Осанна в вишніх, благословен, хто йде в ім’я Господнє.