ВЕЧІРНЯ З ВИНОСОМ ПЛАЩАНИЦІ В КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

ВЕЧІРНЯ З ВИНОСОМ ПЛАЩАНИЦІ В КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

Ввечері Великої П’ятниці Вечірню із виносом Плащаниці Спасителя у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Запоріжжя, очолив Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні духовенства собору.

Цим богослужінням Православна Церква згадує зняття з Хреста і Погребіння Спасителя. Як оповідає Євангеліє, праведний Йосип Аримафейський,   таємний учень Христа попросив у Понтія Пилата дати йому Тіло Спасителя для поховання. Він, обвивши Тіло Спасителя плащаницею із благовонними ароматами, поховав Його у новій печерній гробниці.

Під час богослужіння Вечірні, під спів тропарів «Благоoбразний Йосип» та «Мироносицям женам» священнослужителі винесли святу Плащаницю Спасителя та поклали її посеред храму.

Так бо полюбив Бог світ, що послав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен хто вірує у Нього не загинув, але мав життя вічне. Дорогі брати і сестри, Господь наш Іісус Христос зійшов на Хрест, щоб вивести усіх нас із пекла. Але ми своїми гріхами туди знов повертаємось. Отже зараз кожен із нас нехай, прикладаючись до Плащаниці Спасителя замислиться над своїм життям. Кожен із нас свого роду брав участь у розп’ятті Спасителя своїми гріхами, отож давайте попросимо у Нього прощення. І помолімось, щоб Він дарував нашій країні мир, щоб ми у мирі могли жити і прославляти Господа.

По завершенні богослужіння священнослужителі і вірні приложились до святої Плащаниці.