ПЕРША НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ПАСХИ (ФОМИНА) В КАФЕДРАЛЬНОМУ СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

ПЕРША НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ПАСХИ (ФОМИНА) В КАФЕДРАЛЬНОМУ СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

23 квітня 2017 року Свята Православна Церква буде відзначати першу неділю після Пасхи – Фомину, або, як її ще називають – Антипасха.

На честь цього свята в кафедральному соборі Святої Трійці м. Запоріжжя будуть відбуватись святкові богослужіння:

В суботу 22 квітня Всенічне бдіння, початок о 17-00

В неділю 23 квітня Божественна Літургія, початок о 9-00

Після Літургії буде відслужена ПАНАХИДА за всіми від віку спочилими християнами.

Собор знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, Комунарський район, вул. Святоволодимирівська (Калініна), 101-А, зупинка транспорту Культурна.

За всіма питаннями можна звернутись за телефоном (0612) 95-16-81

Закінчилася Світла Пасхальна седмиця, і від цієї неділі починається недільне коло всього року. В стародавні часи новохрещені християни, які приймали таїнство хрещення напередодні Великодня, цілий Світлий Тиждень носили на собі білі хрестильні одежі, а в восьмий день, саме на Антипасху – урочисто знімали ці одежі в Церкві – все це символізувало їхнє урочисте оновлення у Христі.

Головним змістом цього дня є оновлення Великодньої радості, яке звершив Господь наш Іісус Христос під час Свого другого явлення серед учнів після Воскресіння. Зробив Він це також і для того, щоб увірував в Його Воскресіння апостол Фома, якого не було поміж учнями під час першої появи.

«Не повірю, доки не побачу на руках його ран від цвяхів… і не вкладу руки моєї в ребра Його», — так відреагував на приголомшливу звістку про Христове Воскресіння Фома.

За кілька днів по тому «…Іісус прийшов… і став посеред апостолів, і сказав: «Мир вам!» Потім говорить Фомі: «Дай палець твій сюди і подивись на руки Мої, простягни і руку твою і вклади в ребра Мої. І не будь невіруючим, але віруючим». Фома сказав у відповідь: «Господь мій і Бог мій!» Іісус сказав йому: «Ти повірив тому, що побачив Мене? Блаженні ті, що не бачили і увірували!»

Побачити Воскреслого Христа духовними очима – і не раз чи два у житті, а щоденно відчувати Його присутність своїм серцем – ось головне завдання нашого земного життя, здійснення якого дозволить реально побачити Господа в житті вічному.

ikona_apostola_fomy