ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ПАСХИ (ЖІНОК МИРОНОСИЦЬ) У КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ПАСХИ (ЖІНОК МИРОНОСИЦЬ) У КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ

 30 квітня 2017 року Свята Православна Церква буде відзначати третю неділю після Пасхи – Жінок Мироносиць.

На честь цього свята в кафедральному соборі Святої Трійці м. Запоріжжя будуть відбуватись святкові богослужіння:

В суботу 29 квітня Всенічне бдіння, початок о 17-00

В неділю 30 квітня Божественна Літургія, початок о 9-00

Собор знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, Комунарський район, вул. Святоволодимирівська (Калініна), 101-А, зупинка транспорту Культурна.

За всіма питаннями можна звернутись за телефоном (0612) 95-16-81

У третю Неділю після Великодня Свята Церква згадує пам’ять святих жінок-мироносиць, і праведних Йосифа Аримафейського і Никодима – таємних учеників Христових. Своїм богослужінням Церква знову ставить нас на голгофі у Хреста Христовового, з якого знімають Пречисте Його Тіло Йосиф та Никодим, і у вертограді у труни, де вони поклали Тіло Ісуса Христа, і де потім мироносиці, що прийшли помазати Його Тіло благовонними маслами, першими удостоюються бачити Воскреслого Господа.

Коли Іуда зрадив Христа перед первосвящениками, всі учні Його втікли. Апостол Петро слідував за Христом до двору первосвященика і там, викритий, що він Його учень, тричі відрікся від Нього. Весь народ кричав Пилатові: “Візьми, візьми, розіпни Його!” (Ін. 19.15). Коли розіпнули Ісуса народ, що проходить, лихословив Його і глузував з Нього. І лише Матір Його з улюбленим учнем Іоанном стояли у Хреста і жінки, що слідували за ним і Його учнями під час Його проповіді і що служили їм, дивилися здалека на те, що відбувається. Серед них були Марія Магдалина, Іоанна, Марія, мати Яковова, Саломія та інші.

Після того, як Ісус віддав дух, Йосиф з Аримафеї, член ради, але він не брав участь в засудженні Ісуса, таємний Його учень прийшов до Пилата просити тіло Ісусове і, отримавши дозвіл, разом з Никодимом, іншим таємним учнем Господа, поховав Його в новому гробі.

У перший день тижня святі жінки-мироносиці, купивши аромати, прийшли вранці до гробу, щоб помазати тіло Ісусове, але побачили камінь відваленим від гробу і ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Господь з’явився Марії Магдалині, з якої вигнав сім бісовий, і просив сказати апостолам, щоб чекали Його в Галілеї.

Святі жінки-мироносиці виявляють нам приклад дійсної жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Коли всі залишили Його, вони були поряд, не злякалися можливих переслідувань. Не випадково саме Марії Магдалині першою з’явився Воскреслий Христос. Згодом, за переказами, свята рівноапостольна Марія Магдалина багато потрудилася в проповіді Євангелія. Саме вона піднесла римському імператорові Тіверію червоне яйце із словами – “Христос Воскрес!”, звідки і пішов звичай на Паску фарбувати яйця.

За матеріалами сайту Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

zheni_mironositsi