26 ЛИПНЯ – СОБОР СВЯТОГО АРХАНГЕЛА ГАВРИЇЛА

26 ЛИПНЯ – СОБОР СВЯТОГО АРХАНГЕЛА ГАВРИЇЛА

Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому ми дякуємо Господу і почитаємо Його посланника Архангела Гавриїла, що послужив таїнству нашого спасіння.

Святий Архистратиг Гавриїл – служитель Божественної Всемогутності. Він сповіщав старозавітньому людству про майбутнє втілення Сина Божого: надихав пророка Мойсея при написанні книги Буття; пророку Даниїлу сповіщав про прийдешні долі єврейського народу (Дан.8: 16; Дан.9: 21-24); являвся праведній Анні зі звісткою про народження від неї Преблагословенної Діви Марії. Святий Архистратиг Гавриїл невідступно перебував зі святою отроковицею Діваою Марією в Єрусалимському храмі і згодом охороняв Її весь час земного життя. Він з’явився священикові Захарії, передбачивши народження Предтечі Господнього – Іоана Хрестителя. Господь посилав його до святого Йосипа Обручника: він з’явився йому уві сні, щоб відкрити йому таємницю втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії, попередив про задуми Ірода і повелів бігти в Єгипет з Немовлям і Богородицею. Коли Господь перед Своїми стражданнями молився в Гефсиманському саду до кривавого поту, на зміцнення Його, за Церковним Переданням, був посланий з Небес Архангел Гавриїл, ім’я якого означає «Кріпость Божа» (Лк.22: 43). Жінки-мироносиці почули від Архистратига радісну звістку про Воскресіння Христове.

Згадуючи в цей день багаторазові явлення святого Архистратига Гавриїла і його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його клопотання перед Господом про християн, Православна Церква закликає своїх дітей з вірою і старанністю звертатися в молитвах до великого Ангела.
Собор Архангела Гавриїла