НА ЗАПОРІЖЖІ ВІДНОВИЛИ СТАРОДАВНЮ ТРАДИЦІЮ БЛАГОСЛОВЕННЯ ЖНИВ

НА ЗАПОРІЖЖІ ВІДНОВИЛИ СТАРОДАВНЮ ТРАДИЦІЮ БЛАГОСЛОВЕННЯ ЖНИВ

ЗА СТАРОВИННИМ українським звичаєм почали жнива у п’ятій бригаді СМК “Таврія” в селі Новомиколаївка. Благословення жнив відправив на полі отець Леонід (Арестенко) настоятель церкви Вознесіння Господнього (Української Православної Церкви Київського Патріархату). Окропив свяченою водою ниви та комбайни. Комбайнери Андрій Пороник, Олександр Приймак та інщі отримали благословення. Сам керуючий бригадою пан добродій Євген Таланов та найстарша з присутніх жінок пані Тетяна Коваль (яка привезла на поле обід для механізаторів) почали жнива, утворивши їх стародавній символ – український зажинковий хрест” – виписка з газети “Новий день” від 11 липня 2000 року.

Благословення Жнив

Так у 2000 р. у с. Новомиколаївка Мелітопольського р-ну. відновили стародавню українську традицію благословення початку жнив. Спливали роки. Мінялися в Україні форми господарювання на землі відійшли колгоспи, не стало СМК, розпаювали землю. І ось уже благословляється  врожай на ланах новітніх українських фермерів:  2015 року у добродіїв Таланова Є.М.  і Керопяна К.Я. та Хрупа О.С. і Коваля С.М.

Ось багато років як упокоївся клірик Запорізької єпархії протоієрей Леонід (Арестенко), який перший почав благословляти початок жнив, але цю традицію продовжують його наступники. Так у 2016 році, з благословеня Преосвященнішого Фотія єпископа Запорізького і Мелітопольського, о.Валерій Колесник, настоятель храму святих Кирила і Мефодія, благословляв початок жнив у с.Новомиколаївка на нивах фермерів Керопяна К.Я. і Таланова Є.М.,  Хрупа О.С. і Коваля С.М , а також Половінкіна О.М.  Із року в рік все більше фермерів запрошують священиків благословити їм вінець їхньої хліборобської праці.  Нинішні жнива благословив у Новомиколаївці благочинний Мелітопольського району, настоятель храму Апостола Андрія Первозванного, протоієрей Ігор Маркович. Обряд благословення жнив проходив у господарствах Хрупа О.С. і Коваля С.М., Половінкіна О.М., Годованця М.М. і Шевченка О.С., Керопяна К.Я. і Даниляна Аркадія, Пороника С.П. і Пороника Андрія. Також о. Ігор окропив святою водою комбайни, вантажівки, приміщення і техніку на токах.  Благословення отримали комбайнери і водії, працівники току і всі хто причетний до збирання і збереження врожаю хліба. Відновилася українська традиція і Божа правда – український хліб благословляє Українська Церква.

There is no slider selected or the slider was deleted.

За матеріалами: Оксани Човпило.

Фото: Оксана Човпило.