ВОДОСВЯТНИЙ МОЛЕБЕНЬ НА “ІВАНОВОМУ ДЖЕРЕЛІ”

ВОДОСВЯТНИЙ МОЛЕБЕНЬ НА “ІВАНОВОМУ ДЖЕРЕЛІ”

З благословення Преосвященішого Фотія єпископа Запорізького і Мелітопольського, благочинний Василівського району Запорізької області, настоятель Свято-Покровського храму міста Василівка протоієрей Роман Садовий, у співслужінні намісника Свято-Миколаївського чоловічого монастиря села Виноградного ігумена Пахомія Безгалова, звершив водосвятний молебень на “Івановому джерелі”.

Мало хто знає, що прямо на виїзді з Василівки по дорозі на Дніпрорудний є прекрасне місце, де приходить справжнє умиротворення. Місцеві називають його «Іванове джерело». Протягом багатьох років джерело з цілющою водою в оточенні первозданної природи було практично покинутим. Нещодавно за його відновлення взялися парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату. Після цього унікальний джерело стало місцем справжнього паломництва. 

СТАРІ ПЕРЕКАЗИ
За словами місцевих жителів, джерело з цілющою водою було відоме багато століть назад. Люди похилого віку пам’ятають, як сюди ходили ще їх прадіди. Це не дивно: вода тут дивовижно смачна і прозора, до того ж, у Василівці і навколишніх селах донині говорять про те, як вода з джерела допомогла зцілитися сотням людей.
– Старі люди знали про нього завжди. Тут чудова отмосфера, незайманий ліс. Раніше тут ховали козаків – історики кажуть, що на цій території знаходяться відразу кілька поховань. А взагалі, найдавніший могильник датується ще IV століттям до нашої ери! – розповідають про «Івановом Джерелі» жителі Василівки.
До нинішнього сторіччя про джерело забули. Власне, навіть просто потрапити до цілющого джерела стало важко – територія навколо заросла густими деревами і кущами. У пам’яті людей залишилися лише розповіді і спогади.

Ситуація змінилася, коли до Василівки приїхав протоієрей Іван Коваль. Молодий священик, призначений сюди з далекої Тернопільщини, отримав крихітний прихід на території замку Попова. За короткий термін інформація про батюшку, який прийме прихожан в будь-який час, завжди допоможе і підбадьорить, розлетілася далеко за межами Василівки. А коли отець Іван почув про те, що поблизу є унікальне джерело, він вирішив відновити пам’ятку.
– Як ми це джерело шукали, це жах був, – згадує Оксана Бадун. – Зібралися трьома родинами і разом з отцем Іваном попрямували сюди. Зверху, від дороги, зайти до місця виявилося просто неможливо – тут справжні джунглі були. Тому ми пішли з моря. Знали, що джерело тече в Каховське водосховище, і вирішили знайти саме джерело по шляху звідти. А струмок же по прямій не йде – звивається, йде то вправо, то вліво. По всім зарослям, які прямо від моря починаються, через павутину, через кущі, ми йшли кілька годин. А коли знайшли те місце, звідки тече джерело, просто розплакалися, так тут було красиво – тиша, птиці щебечуть, вода дзюрчить… Одним словом, райське місце!
Отець Іван вирішив: до джерела потрібно прокласти дорогу зверху, з проїжджої частини. Люди взяли бензопили і приступили до роботи. За короткий час підхід до каменя, з-під якого починав свій шлях струмок, був зроблений. Після цього священики освятили джерело. А коли про це місце написали в газеті, сюди пішли люди.Водосвятний Молебень Іванове джерело11

СВЯТЕ МІСЦЕ
Жителі Василівки запевняють: вода з освяченого джерела дійсно лікує всілякі хвороби, а якщо нею вмиватися, то й настрій завжди буде хорошим, і душевне заспокоєння прийде. Згадують: недавно сюди приїхала родина з дочкою. Дівчина тільки виписалася з лікарні після важкої аварії. За словами рідних, вона довго пролежала в комі, а відновлення організму проходило дуже важко. Біля джерела дівчина перетворилася. Звичайно, бігати вона не почала, як привели її під руки, так і повели, проте по обличчю хворої було видно – атмосфера цього місця дійсно творить чудеса. Батьки дякували прихожанам від щирого серця – дочка йшла від «Іванового джерела» з посмішкою. Рідні кажуть, що після ДТП вона посміхнулася вперше.

ЯК ЗНАЙТИ ІВАНОВЕ ДЖЕРЕЛО?
Виїхавши з міста Василівка Запорізької області, по дорозі на Дніпрорудний є покажчик, на якому написано «Іванове джерело». Проїхавши півтора кілометра і спустившись трохи вниз, паломники потрапляють в дійсно райський куточок – акуратна галявина виводила на скелю, з-під якої виходив джерело. Усюди зелень, спів птахів, навколо – жодного стороннього звуку. На скелі – фігурка янгола, поруч – скульптурне зображення Ісуса. А справа – невеличкий пам’ятник. Його встановили на честь отця Івана, який помер від інфаркту декілька років назад.

Але справу покійного отця Івана продовжує його наступник – настоятель Свято-Покровського храму міста Василівка отець Роман Садовий, який регулярно разом з громадою своєї парафії молиться на освяченому місці.

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці міста Василівка, Запорізької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, завжди радо чекає паломників, які бажають відвідати “Іванове джерело” і на цьому святому місці спільно з отцем Романом помолитись за сцілення душі і тіла.

Зі всіма питаннями, щодо паломництва до “Іванового Джерела” звертатися до настоятеля Свято-Покровського храму міста Василівка отця Романа Садового 8-097-199-65-09

There is no slider selected or the slider was deleted.