ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ ЮРІЙ ЛУЦЕНКО ПОДАРУВАВ СВЯТО-ПОКРОВСЬКОМУ ХРАМУ НА ХОРТИЦІ ІКОНУ СВЯТОГО ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ ТА АНТИКВАРНУ ШАБЛЮ

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ ЮРІЙ ЛУЦЕНКО ПОДАРУВАВ СВЯТО-ПОКРОВСЬКОМУ ХРАМУ НА ХОРТИЦІ ІКОНУ СВЯТОГО ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ ТА АНТИКВАРНУ ШАБЛЮ

Сьогодні 23 серпня Генеральний прокурор України Юрій Луценко прибув до міста Запоріжжя для участі в урочистих заходах присвячених Дню державного прапора, які проходили на острові Хортиця, на території музейного комплексу “Запорізька Січ”.

Під час перебування на території музейного комплексу Юрій Віталійович відвідав храм Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату, де урочисто подарував для церкви ікону Святого Георгія Побідоносця та антикварну шаблю. Подарунок від Генерального прокурора прийняли особисто керуючий Запорізькою єпархією УПЦ КП Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський та настоятель Свято-Покровського храму на території музейного комплексу “Запорізька Січ” ієрей Віктор Ткач.

Зі слів пана Юрія, цю ікону йому подарував особисто Петро Порошенко на день народження. Але він вважає, що в домі повинно бути лише декілька ікон, тому всі інші він передаровує.

Крім ікони, голова Генпрокуратури подарував храму антикварну шаблю, на якій зображені Богородиця та Ярослав Мудрий. Зі слів Ю. Луценка, в польських костелах він бачив місця з військовою атрибутикою і прапорами, де солдати моляться і приймають присягу. На Хортиці, вважає генпрокурор, повинно бути таке місце і для наших бійців.

“Я надіюсь, ця шабля та ікона з`являться в місті, де наші солдати будуть молитись, приймати присягу і святкувати перемогу. Через рік, ви всі зафіксували, я надіюсь, будемо відкривати тут оновлений храм”, – розказав Юрій Луценко.

Керівник заповідника Максим Остапенко розказав, що як раз в планах “Хортиці” було в цьому році розширювати храм на “Запорізькій Січі”

Нагадуємо, що, раніше, іконостас для Свято-Покровського храму на Хортиці подарувала дружина Юрія Луценка. Переважна більшість його ікон датовані першою половиною вісімнадцятого сторіччя, а також декілька – сімнадцятим. Всі вони відповідають класичній іконописній школі часів запорозького козацтва. Крім того, у церкві були повністю відтворені всі деталі іконостасу, зокрема дияконських та царських врат, включаючи елементи дерев’яного різьблення тощо. 27 грудня 2015 року цей іконостас у Покровській церкві освятив Святійший Патріарх Київській і всієя Руси-України Філарет.

Фото з інтернет ресурсу: 061.ua

There is no slider selected or the slider was deleted.