КЛІРИК ЗАПОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “СУСПІЛЬСТВО, РЕЛІГІЯ, КУЛЬТУРА, НАУКА, ТЕХНІКА, ОСВІТА, ЕКОНОМІКА В УМОВАХ НОВІТНІХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ ДЛЯ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ”

КЛІРИК ЗАПОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “СУСПІЛЬСТВО, РЕЛІГІЯ, КУЛЬТУРА, НАУКА, ТЕХНІКА, ОСВІТА, ЕКОНОМІКА В УМОВАХ НОВІТНІХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ ДЛЯ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ”
21 вересня 2017 року у приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації розпочалась конференція “Суспільство, релігія, культура, наука, техніка, освіта, економіка в умовах новітніх глобальних викликів для України та Польщі”, присвячена співробітництву України з іншими країнами, а саме: Польшею, Грузією, Латвією та Литвою. З благословення Преосвященнішого Фотія єпископа Запорізького і Мелітопольського в конференції взяв участь клірик Запорізької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату ієрей Сергій Московець.

Учасників конференції привітали присутні представники християнських конфессій Запорізької області – єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви Ян Собіло, настоятель Запорізької парафії Української Греко-Католицької церкви отець Андрій Бухвак, священик Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Сергій Московець.

Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви Ян Собіло сказав що символічно бачити, як у Запоріжжі під час конференції поруч сидять представники різних конфесій, адже в місті проходить чимало спільних акцій – молебні на площі, марші на Великдень та на захист життя. «Це пряме свідоцтво свіжого Євангелія у Запорізькому краю, місії України, яка поєднує та примирює», – зазначив єпископ.

Настоятель Запорізької парафії Української греко-католицької церкви отець Андрій Бухвак, зазначив – дуже важливо, що під час таких конференцій відбувається спілкування, адже, коли немає спілкування, виникають конфлікти та війни.

Священик Української православної церкви Київського патріархату отець Сергій Московець під час свого виступу, привітав учасників конференції від лиця Преосвященнішого єпископа Фотія і всієї єпархії, передав благословення владики всім присутнім і запевнив їх у молитовній підтримці цього заходу з боку правлячого архієрея і всього духовенства єпархії. Також доповідач наголосив на вчасності і необхідності цієї точки поєднання між нашими країнами у цей непростий час для нащої Святої, Богом береженої землі і сказав, що важливим є той факт, що різні нації та народи єднаються для вирішення питань у найрізноманітніших галузях.

Після урочистої частини учасники конференції продовжили роботу в секціях, які проходили у вищих навчальних закладах м. Запоріжжя.
22 вересня учасники польської делегації відвідали козацький храм Покрови Пресвятої Богородиці на острові Хортиця, де були присутні на таїнстві Хрещення, яке проводив отець Сергій Московець.
Посол Республіки Польща в Україні, депутат Сейму, пані Ружина Камінська висловила захват красою обрядів Східної Церкви і надію на плідну співпрацю з Запорізькою єпархією.
Заходи  конференції тривали три дні.

There is no slider selected or the slider was deleted.