АНОНС. СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ НА ХОРТИЦІ

АНОНС. СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ НА ХОРТИЦІ

14-го жовтня Свята Православна Церква відзначатиме велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці.

На честь цього свята у Свято-Покровському храмі, який знаходиться на території музейного комплексу “Запорізька Січ” на острові Хортиця відбудеться святкова Божественна Літургія, яка розпочнеться о 8-00. Богослужіння очолить керуючий Запорізькою єпархією Преосвященніший Фотій єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні настоятеля Свято-Покровського храму ієрея Віктора Ткача та духовенства міста Запоріжжя.

Усіх жителів та гостей міста Запоріжжя запрошуємо до спільної молитви до Свято-Покровського храму на Хортиці. Зі всіма питаннями можна звертатись до настоятеля Свято-Покровського храму ієрея Віктора за телефоном (066) 359-51-35, або надсилати свої листи на електронну адресу: tzerkva@gmail.com. 

На Україні, зокрема на Запорізьких землях, до свята Покрови Пресвятої Богородиці завжди було особливе ставлення.

Для українських козаків день Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю Заступницею і Покровительницею. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День Українського козацтва. Також і Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в часи Другої Світової Війни на землях Західної України, як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації рідних земель, особливо шанувала це свято. У цьому році на Покрову Пресвятої Богородиці припадає 75-та річниця створення Української Повстанської Армії. Очевидно, що сьогодні свято Покрови Пресвятої Богородиці – це свято не тільки християнське, але й народне і національне.

4ykn22zS7qw