В ЗАПОРІЖЖІ ВШАНУВАЛИ ПАМ`ЯТЬ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ XX СТОЛІТТЯ

Біля Пам’ятного знаку жертвам політичних репресій 30-50-х років XX століття на вулиці Олександрівській в обласному центрі лунали сумні мелодії, а представники різних релігійних конфесій служили панахиду. Так, цьогорік виповнюється 80 років від початку Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.

Сьогодні, у 80-ті роковини розстрілу в урочищі Сандормох сотень найкращих представників української інтелігенції, поетів, композиторів, драматургів, запоріжці вклонилися пам’яті всіх, хто поклав життя на вівтар боротьби за свободу України.

З благословення Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського у заходах взяли участь: секретар Запорізької єпархії УПЦ КП протоієрей Василь Пасічник, обласний благочинний протоієрей Василь Калин та благочинний Свято-Троїцького кафедрального собору м. Запоріжжя протоієрей Ігор Бащій.

Серед представників інших конфесій, які взяли участь у молитві, були присутні: Єпископ Ян Собило – єпископ-помічник Харківсько-Запорізької діецезії РКЦ, який очолив панахиду, духовенство Української Греко-Католицької Церкви та настоятель храму Вірменської Апостольської Церкви м. Запоріжжя отець Юсик Нуриджанян.

У цю сумну для нашого народу мить, коли у священну хвилину мовчання гучно билися серця, над пам’ятним знаком почав зриватися дощ із снігом, ніби саме небо заплакало за безневинно убієнними і закатованими українцями… І лягли до пам’ятника квіти – на знак вшанування великого і вічного подвигу тих, хто загинув за Україну.

ВІЧНАЯ ПАМ`ЯТЬ УСІМ ЗАГИБЛИМ ВІД РЕПРЕСІЙ ЗА УКРАЇНУ!