НАЙСТАРІШИЙ ХРАМ ЗАПОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КП ВІДЗНАЧИВ СВІЙ 125-ТИ РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ

5 листопада відбулися урочистості, присвячені 125-річчю храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Української Православної Церкви Київського Патріархату. Незважаючи на солідний вік, храм сьогодні вражає своєю красою.

Головною подією святкування 125-ї річниці храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія стала Божественна Літургія, яку очолив, в цей день, Преосвященніший Фотій, Єпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату. Владика прибув на запрошення настоятеля Свято-Кирило-Мефодіївського храму міста Мелітополя, протоієрея Валерія Колесника. Під час богослужіння Його Преосвященству співслужили священики Мелітопольського та сусідніх благочинь і духовенство міста Запоріжжя.

125 років заснування Кирило-Мефодіївського храму м. Мелітополя 7

В кінці служби Божої Запорізький Архіпастир нагородив Благословенними грамотами, меценатів, жертводавців та парафіян, які беруть активну участь у розбудові та існуванні Кирило-Мефодіївського храму.

125 років заснування Кирило-Мефодіївського храму м. Мелітополя 14

Парафіяни храму підготували для усіх присутніх привітний прийом. Найстаріший храм в Запорізькій єпархії УПЦ КП своє 125-річчя відзначив з надією на Бога і світле, мирне, духовне, благополучне майбутнє.

Тепер нагадаємо трохи історію храму.

В 1892 році на території Мелітопольського чоловічого реального училища було споруджено будівлю учнівської церкви. Тут велися богослужіння до Другої світової війни, коли церква перестала функціонувати. У післявоєнні роки що тільки не розташовувалось в будівлі цього храму: спортзал для занять студентів Мелітопольського педінституту, цех трафаретного друку трикотажної фабрики і її склад. Духовне життя в стінах храму померло, приміщення стало непридатним  для користування. Так тривало до 2004 року.

У 2004 році з ініціативи директора Мелітопольської трикотажної фабрики “Надія” Олега Буряка почалася капітальна реконструкція храму. Це коштувало шести років наполегливої ​​праці і понад мільйон гривень, які були зібрані завдяки меценатам та колективу фабрики. 17 квітня 2010 роки над храмом св. Кирила і Мефодія засяяв хрест, а 16 липня цього ж року на освяченій дзвіниці, створеній майстром Олександром Сінегіним, під керівництвом Сергія Манучарян, дзвінко “заговорили” дзвони. На освячення реконструйованого храму 19 лютого 2011 прибув (вже покійний) архієпископ Запорізький і Мелітопольський Григорій (Качан). І вже на наступний день в храмі відбулася перша служба.

125 років заснування Кирило-Мефодіївського храму м. Мелітополя 12

Усередині храм св. Кирила і Мефодія вражає оздобленням: величезний іконостас, виготовлений з липи харківськими майстрами, лики святих, написані за Православними канонами, в вікнах – барвисті вітражі, склепіння підтримують чотири мармурові колони, в оздобленні присутнє кування, враження справляє величезне панікадило, створене на замовлення в Києві, і круглі сходи, які ведуть на хори.

Але храм – це не просто стіни, ікони, вітражі або кування. У храмі важлива та піднесена, духовна атмосфера, яка народжує любов до Господа і навколишнього світу, яка з’являється в серцях усіх, хто увійшов в цей храм. І створює цю атмосферу, протягом вже багатьох років, настоятель храму протоієрей Валерій Колесник, який показує приклад служіння Богу та людям.

ФОТО – mv.org.ua