В СИРОПУСНУ НЕДІЛЮ ДУХОВЕНСТВО СВЯТО-ТРОЇЦЬКОГО КАФЕДРАЛЬНОГО СОБОРУ УПЦ КП, ЗА ПІДТРИМКИ МЕЦЕНАТІВ, ДЛЯ ВІРЯН ВЛАШТУВАЛО ЗАГОВИНИ НА ПІСТ.

В СИРОПУСНУ НЕДІЛЮ ДУХОВЕНСТВО СВЯТО-ТРОЇЦЬКОГО КАФЕДРАЛЬНОГО СОБОРУ УПЦ КП, ЗА ПІДТРИМКИ МЕЦЕНАТІВ, ДЛЯ ВІРЯН ВЛАШТУВАЛО ЗАГОВИНИ НА ПІСТ.

Сьогодні, 18 лютого, Прощена неділя, або Сиропусна. Старослов’янською мовою “Сиропусна” – буквально значить “сир опускаю”, тобто “сир залишаю”.
В цей день, з благословення Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського, на подвір`ї Свято-Троїцького кафедрального собору Української Православної Церкви Київського Патріархату м. Запоріжжя, місцеві волонтери влаштували акцію “Вареники ZP”.
Після недільного богослужіння активісти пригощали всіх бажаючих солодкими з сиром варениками. Залежно від вподобань, поливали варенички – сметаною, або медом, посипали родзинками. А хто відмовлявся від солодкого, пропонували солоні вареники з сиром, заправлені сметаною.
Загалом ця акція стала заговинами на початок Великого посту (Святої Чотиридесятниці).
Окрему подяку за підтримку та допомогу у проведенні цих заходів Запорізька Єпархія УПЦ КП, в особі Преосвященнішого Єпископа Фотія, висловлює Віце-президенту міжнародного благодійного фонду імені Олександра Володимировича Петровського “Солідарність” Даветяну Веміру Суреновичу.
На цю акцію, як повідомив чоловік Надії Мороз, волонтерки, яка займалася приготуванням та роздачею вареників, пішло понад дві сотні порцій. Хтозна, скільки поштучно, бо вареники ніхто не рахує.
Також, під час заходів було зібрано й певну суму коштів, що пожертвували вірні Української Церкви на потреби воїнів.