ЧИН ПРОЩЕННЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

ЧИН ПРОЩЕННЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ
В останню, Сиропусну, неділю перед початком Великого посту (Святої Чотиридесятниці) у всіх Православних храмах, за традицією, звершується чин прощення.Так 18 лютого, з благословення Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського, для спільного богослужіння до Свято-Троїцького кафедрального собору прибули священнослужителі м. Запоріжжя Запорізької єпархії УПЦ КП.

В Прощену неділю у кафедральному соборі була відслужена Велика вечірня, яку очолив Преосвященніший єпископ Фотій у співслужінні кліриків Запорізького району. Після богослужіння, за традицією, відбувся чин прощення. Владика Фотій з проповіддю звернувся до духовенства та мирян, які були присутні на вечірній службі. Його Преосвященство наголосив на важливості вміння просити прощення та вміти прощати, адже Господь прощає нам будь-які гріхи, тому і ми маємо вміти прощати своїх ближніх, щоб вони нам не заподіяли. Коли люди один в одного просять прощення вони починають свої стосунки з нового чистого аркуша, забуваючи про всі попередні суперечки та незгоди. Тому Свята Православна Церква і встановила чин прощення перед початком Великого посту, для того, щоб людина розпочинала піст з чистим серцем, немаючи образ на свого ближнього.

Після проповіді владика Фотій, вдарив земний поклін і звернувся до усіх присутніх зі словами: “Простіть мене дорогі браття і сестри за все чим я образив вас словом чи ділом, чи думкою”, духовенство та миряни відповіли: “Бог простить і ми прощаємо, і Ви нас простіть Преосвященніший владико”.

Після таких простих, але таких важливих та глибоких за значенням слів духовенство обмінялось між собою поцілунком миру.

BnnO1M_4K_4