ЯК НА ХОРТИЦІ НА ПІСТ ЗАГОВЛЯЛИСЬ

ЯК НА ХОРТИЦІ НА ПІСТ ЗАГОВЛЯЛИСЬ

18 лютого в останню підготовчу неділю перед початком Великого посту (Святої Чотиридесятниці), яка іменується Сиропусною, а в народі Масляною, біля Свято-Покровського храму на території музейного комплексу “Запорозька Січ” відбулися народні гуляння, які сміливо можна назвати заговинами на піст.Святкування Колодію на Хортиці відбулося за ініціативи настоятеля храма Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП, що знаходиться на території музею “Запорозька Січ”, ієрея Віктора Ткача. Хоча сам захід проводився  спільними зусиллями громади Свято-Покровського храму та керівництва й працівників музейного комплексу.

Розпочався захід з Божественої Літургії у козацькому храмі. На богослужінні настоятелю співслужили капелани м. Запоріжжя протоієрей Анатолій Кусик (капелан частини 3033 НГУ) та ієрей Сергій Московець (капелан частини 3026 НГУ).

Під час літургії у храмі молилися військовослужбовці частин 3029, капеланом якої є отець Віктор, а також гвардійці частин 3033 та 3026 Національної гвардії України зі своїми сім`ями.

Після богослужіння для усіх присутніх були влаштовані вистави за участю Запорозьких козаків та різні гуляння. Усіх охочих гостей благодійно пригощали смачними варениками з сиром.

Громада парафії Покрови Пресвятої Богородиці, в особі настоятеля отця Віктора Ткача, особливу подяку висловлює депутатові Запорізької міської Ради Олегу Афанасьєву за Його неодноразову допомогу та підтримку у проведенні подібних заходів.

На святкування Масляної та заговин на піст до музейного комплексу на о. Хортиця в цей день завітало декілька тисяч запоріжців та гостей міста. Атмосферу в цей день не моливо передати словами, дуже приємно було бачити веселі та щасливі лиця гостей заходу.