ЧИН ПАСІЇ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

ЧИН ПАСІЇ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

Пасія – (лат. «Страждання») – особливий богослужбовий чин, що здійснюється під час Великого посту в недільні дні ввечері, на якому читаються тексти Євангелія, що оповідають про Страждання Христа.

Ця, найпізніша за часом виникнення, православна служба була складена в середині XVII століття митрополитом Київським Петром (Могилою), творцем багатьох літургійних форм.

Читання Пасії буває 4 рази на рік (по числу євангелістів) в неділі (або п’ятниці) Великого Посту, вечорами. За кожною пасією прочитуються євангельські оповіді про Страждання (Страсті) Христа: на першій – 26 і 27 глави від Матфея, на другий – 14 і 15 від Марка, на третій – 22 і 23 від Луки, на четвертій – 18 і 19 від Іоанна. За традицією під час читання Євангелія присутні стоять із запаленими свічками в руках.

В кінці служби всі віруючі з благоговінням підходять поклонитися перед Розп’яттям, Хрестом Христовим, який на Пасії виноситься на середину храму.

Так у п’ятницю першого тижня Великої Чотиридесятниці, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Запоріжжя УПЦ КП відбувся перший чин пасії. Богослужіння очолив Преосвященніший Фотій, Єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні духовенства собору.

Після закінчення читання Євангелія, з проповіддю до присутніх, з благословення Владики Фотія, звернувся клірик Свято-Покровського храму на о. Хортиця ієрей Сергій Московець.

dums3kP0EbU