КАПЕЛАНИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ ЗБОРАХ ЗА УЧАСТЮ ВІЙСЬКОВИХ СВЯЩЕНИКІВ КАНАДИ ТА ЛАТВІЇ

КАПЕЛАНИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ ЗБОРАХ ЗА УЧАСТЮ ВІЙСЬКОВИХ СВЯЩЕНИКІВ КАНАДИ ТА ЛАТВІЇ

26 лютого в Національній гвардії розпочалися навчально-методичні збори капеланів за участю військових капеланів України, Канади та Латвії.

На урочистому відкритті побував Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

З благословення Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського, участь у навчально-методичних зборах взяли капелани, які виконують душпастирську опіку у військових частинах Національної гвардії України м. Запоріжжя та області, а саме: протоієрей Степан Вилущак (старший капелан Запорізької єпархії УПЦ КП), протоієрей Анатолій Кусик (частина 3033 НГУ), ієрей Віктор Ткач (частина 3029 НГУ), ієрей Сергій Московець (частина 3026 НГУ).

Капеланські збори Київ 1

На початку заходу на території військової частини 3066, де відбуваються міжнародні збори, митрополит Іоан у співслужінні керівника департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України єпископа Михаїла (Колтуна) та головного військового священика НГУ прот. Івана Михайлишина звершив заупокійну літію біля пам’ятника загиблим воїнам АТО. З представниками церков молився керівний склад НГУ, військові священики та гвардійці. Присутні возложили квіти до пам’ятника.

Капеланські збори Київ 9

Після відкриття зборів командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров вручив посвідчення учасників бойових дій капеланам Нацгвардії, які повернулися із зони АТО.

Звертаючись до присутніх, митрополит Іоан наголосив на важливості побудови довершеної структури військового духовенства у всіх силових структурах України.

«Національна гвардія показує приклад логічності і послідовності дій у справі побудови капеланської служби в Україні. Це видно з відгуків капеланів, які служать у військових частинах Національної гвардії. Церква також докладає зусиль, щоб цей початковий процес формування в даній силовій структурі відбувався успішно», – сказав Голова СУВД.

Капеланські збори Київ 3

Протягом трьох днів зборів буде підбито підсумки впровадження реформи капеланської служби Національної гвардії (за перший рік роботи), обговорять завдання та перспективи розвитку духовенства в Нацгвардії за участю представників капеланських служб Збройних Сил Канади та Латвії. Також будуть проведені заняття та семінари за напрямками релігійно-освітньої роботи, діяльності душпастирської роботи, психології, військово-соціальної роботи та цивільно-військового співробітництва (СІМІС). Військові спільно з капеланами обговорять пропозиції до нормативних документів з питань діяльності служби військового духовенства Національної гвардії України.