ВГО “СОЮЗ УКРАЇНОК” ПОДАРУВАВ СВЯТО-ПОКРОВСЬКІЙ КОЗАЦЬКІЙ ЦЕРКВІ НА ХОРТИЦІ ПЛАЩАНИЦЮ СПАСИТЕЛЯ

ВГО “СОЮЗ УКРАЇНОК” ПОДАРУВАВ СВЯТО-ПОКРОВСЬКІЙ КОЗАЦЬКІЙ ЦЕРКВІ НА ХОРТИЦІ ПЛАЩАНИЦЮ СПАСИТЕЛЯ

Вчора 31 березня до Національного заповідника «Хортиця» прибула Друга Духовна місія жінок Союзу Українок на чолі з Головою ВГО “Союз Українок” Ореславою Хомик з подарунком – Плащаницею для Козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату, що на Січі. Це вже другий їхній подарунок. Перед цим церкві вже були подаровані від українок хоругви.В церемонії прийому Плащаниці Господа і Спаса нашого Ісуса Христа взяв участь Преосвященніший Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський. Його Преосвященство зустрів гостей з плащаницею біля січової брами, і усі присутні урочистою ходою внесли цей витвір мистецтва до Свято-Покровського храму. Нести і тримати плащаницю було доручено чотирьом козакам.

Після того, як плащаницю внесли до храму, владика Фотій очолив молебень з чином освячення образу Спасителя. Його Преосвященству співслужили настоятель Свято-Покровського храму на Хортиці ієрей Віктор Ткач клірик Свято-Троїцького кафедрального собору м. Запоріжжя прот. Анотолій Кусик, настоятель храму святителя Миколая Чудотворця ієрей Діонісій Кравчук та настоятель храму Архистратига Михаїла с. Долинське Запорізької області ієрей Артемій Саранча.

У своєму слові Єпископ подякував голові та членам громадської організації “Союз Українок” за такий великий внесок у розвиток та становлення духовності в Україні та в Запорізькому краї. Також Владика підкреслив те, що Хортиця, дійсно є тим місце де стираються межі будь-яких відмінностей між таким різноманітним українським народом. Адже в той момент у храмі на Хортиці зібрались представники і Східної і Західної України, були люди Православного і Католицького віросповідання, і, не дивлячись на все це відчувалось таке жадане і таке величне почуття єднання та любові один до одного.

Разом з Архієреєм у церемонії зустрічі плащаниці взяли участь  Ігор Артюшенко – народний депутат України, Владислав Мороко – голова департаменту у справах релігій у Запорізькій області, Максим Остапенко – директор Національного заповідника Хортиця, представники Національної скаутської організації України “Пласт”, а також не байдужі громадські діячі.

Після урочистостей Владика Фотій разом з представниками влади та усіма присутніми вирушили до парку поблизу музею та посадили там декілька молодих кущів калини на пам`ять про подію.

Тепер подарована плащаниця постійно перебуватиме у храмі Покрови Пресвятої Богородиці на території музейного комплексу “Запорозька Січ” і буде використовуватись за богослужінням, як цього потребує устав Православної Церкви.