ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФОТІЯ, ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФОТІЯ, ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО

Дорогі у Христі браття і сестри! Христос Воскрес!

«Цей день, що його створив Господь, зрадіймо і звеселімося в нім!» – так співає Свята Православна Церква, прославляючи подію Воскресіння Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Слово «воскресіння» означає, що Він помер і став живим, цим самим даруючи життя всьому людству. Про це свідчить апостол Павло: «Бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть» (1 Кор. 15:22), тому і радіє людська природа, що вона силою Христовою звільняється від панування смерті над нею. Смерть – не природній стан людини, бо Господь створив людину безсмертною, але через гріхопадіння прабатьків смерть увійшла у світ. Христос, який прийшов у цей світ заради зцілення людської природи від гріха, а значить і від смерті, своїм Воскресінням засвідчив, що спасіння людства звершилося. Святий Іоан Золотоустий у своєму Огласительному слові, усвідомлюючи важливість Воскресіння Христового, як перемоги над гріхом і смертю, виголошує: «Пекло, де твоя перемога, смерте, де твоє жало?». Апостол Павло для того, щоб показати кожному з нас значення Воскресіння Ісуса Христа, говорить так: «А коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то марна й віра ваша» (1 Кор. 15:14). Саме тому, дорогі браття і сестри, ми відчуваємо неземну радість в цей день, знаходимось в якомусь особливому стані, який не можливо описати людською мовою, це стан духовної радості людської природи, яка відчуває перемогу Христову в самій собі. Не кожна людина може відчути цю радість, бо не всі хочуть прийти до Христа, а деякі взагалі не вірять у Нього.

Є люди, які говорять, що Ісус Христос жив на землі, але ніяких чудес не творив, а був просто одним із великих учителів моральності, тобто той, який вчив, як необхідно людям жити в суспільстві, відкидаючи Його Божественне походження. Ці люди не можуть відчути Пасхальну радість та усвідомити важливість Воскресіння Христового для кожної людини, оскільки взагалі не вірять у можливість воскресіння з мертвих. Вони самі себе позбавляють радості Воскресіння.

Інші люди взагалі заперечують існування Христа, як історичної особи, і вони так само позбавлені Пасхальної радості.

Всі інші, хто вірує в Ісуса Христа, як у Свого Спасителя, наповнюють свої серця радістю Воскресіння Христового, тому і співають разом: «У цей день радіймо і веселімося…», а, зустрічаючи своїх братів по вірі, виголошують, як велику радісну подію, привітання: «Христос Воскрес!» та чують у відповідь слова ствердження: «Воістину Воскрес!». Але, щоб Пасхальна радість була повною, кожен з нас повинен потрудитися, докласти зусиль для власного вдосконалення. Христос переміг гріх, який панував над людством і дарував нам благодатну силу, щоб визволитися від недоліків. І нам лишається тільки, озброївшись цією силою, благодаттю Святого Духа, подолати гріх у самому собі. Іншими словами Христос врятував усе людство, а ми повинні силою Христовою врятувати свою особистість. І не важливо, коли ти почав це робити – боротися зі своїм гріхом, йти шляхом вдосконалення, який заповів нам Воскреслий Спаситель – чи з дитинства, чи з юності, чи зрілості, чи у похилому віці, для всіх відкриті двері Христового Царства. Іоан Золотоустий так і говорить: «Якщо хтось від першої години працював – нехай прийме сьогодні належну йому плату! Якщо хтось після третьої години прийшов – нехай вдячно святкує! Якщо хтось після шостої години приспів – нехай не сумнівається, і він нічого не втратить! Якщо хтось забарився до години дев’ятої – нехай приходить, ніскільки не вагаючись! Якщо хтось приспіє лише на одинадцяту годину – нехай не лякається через своє зволікання, бо Владика, щедрий на винагороду, приймає останнього так само, як першого!»

З Світлим Христовим Воскресінням щиросердно вітаю духовенство, обласну, міську та районну владу Запорізької області, військовослужбовців, які захищають цілісність та незалежність нашої держави, працівників правоохоронних органів, всі політичні, громадські та козацькі організації, а також усіх мешканців та гостей козацького Запорізького краю та бажаю справжньої Пасхальної радості, щоб ми всі разом «Єдиними устами та єдиним серцем» прославляли Воскресіння Христове та «раділи і веселилися» цим святим днем.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Пасха Христова                                                                                    + Фотій

2018 р.                                                                                                      єпископ Запорізький і Мелітопольський

м. Запоріжжя