ЗАПОРІЗЬКІ КАПЕЛАНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРОЦЕСІ ПОСАДЖЕННЯ ДУБІВ І ВСТАНОВЛЕННІ ХРЕСТА НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

ЗАПОРІЗЬКІ КАПЕЛАНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРОЦЕСІ ПОСАДЖЕННЯ ДУБІВ І ВСТАНОВЛЕННІ ХРЕСТА НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

У суботу 21 квітня в рамках проекту “Відроди Хортицю” пройшла церемоня висадки 2100 дубів на території острова. Ці дерева були посаджені на честь українських воїнів, які загинули захищаючи незалежність своєї країни. До акції, яка влаштована спільними зусиллями України та Литви приєдналися громадські активісти, волонтери, жителі Запоріжжя та сім`ї загиблих військових. У заходах, з благословення Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського, взяли участь священнослужителі міста Запоріжжя: протоієрей Анатолій Кусик – клірик Свято-Троїцького кафедрального собору м. Запоріжжя, капелан частини 3033 НГУ та ієрей Віктор Ткач – настоятель Свято-Покровського храму на о. Хортиця, капелан частини 3029 НГУ.

«Этим деревьям сейчас 4 года. С элитных дубов собраны желуди и выращены в Литве. Дуб — как для литовских, так и для украинских людей, сильное дерево, которое растет даже тысячу лет. Оно демонстрирует, как крепки мы можем быть вместе. Наша миссия — показать, что наши народы вместе, дружат. И самое главное — почтить память ребят, погибших и склонить голову перед их семьями», — розказав представник міністерства екології Литви Кястутис Маркявичус.

В акції також має місце історична основа. Висадка проходить на Хортиці тому, що на цьому місці сто років тому відбулася зустріч наддніпрянців із запорізького корпусу УНР на чолі з полковником Петром Болбочаном з галичанами з легіону УСС під керівництвом Вільгельма фон Габсбурга.

«В Олександрівську ці військові частини зустрічалися два рази. У перший раз парадна частина міста була звільнена від більшовиків. Після цього люди Боблочана пішли звільняти Крим, а січові стрільці залишилася в місті. Уже після кримської кампанії вони зустрілися вдруге і здійснили спільний похід на Хортицю, їх провідником був відомий краєзнавець і історик Яків Новицький. Там вони знайшли місце, де стояв дерев’яний хрест пам’яті запорізьким козакам, і з ініціативи Болбочана, був встановлений металевий хрест. Як зазначається в історичних спогадах очевидців, там відбулися «Гучні поминки прадідів-запорожців». Це була весна 1918 року », – розповів запорізький історик Юрій Щур.

Закінчилась акція ходою зі смолоскипами і відкриттям пам`ятного хреста.