РОБОЧИЙ ВІЗИТ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФОТІЯ, ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО ДО М. БЕРДЯНСЬК

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФОТІЯ, ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО ДО М. БЕРДЯНСЬК

Сьогодні 10 травня 2018 року відбувся робочий візит Преосвященнішого Фотія, Єпископа Запорізького і Мелітопольського до міста Бердянськ.

Під час візиту Його Преосвященство взяв участь у першому засіданні робочої групи по створенню Центру підтримки та реабілітації людей, які постраждали внаслідок військових дій на Сході України.

У засіданні робочої групи з цього питання також взяли участь меценати, громадські діячі та воїни АТО.

Після проведення засідання, робоча група виїхала на місце розташування Центру та провела огляд будівлі, приміщень та прилеглої території.

Після ознайомлення на виїзному засіданні були окреслені головні напрямки роботи та затверджено робочий план щодо облаштування будівлі на 2018 – 2020 рр.

 Приміщення площею 900 кв. м. розташоване поблизу Бердянського аеропорту на земельній ділянці 0.33 Га.

Розглядаючи питання щодо функціональності приміщень другого поверху будівлі, членами робочої групи було вирішено питання щодо розміщення людей за принципом Smart-квартир, що дасть можливість для перебування одночасно 12-ти сімей.

Щодо проживання на першому поверсі розглядались різні форми розміщення: як квартирного, так і гуртожитського. Остаточне вирішення цього питання відкладено до наступного засідання робочої групи.

У господарських приміщеннях будівлі планується створення робочих місць, а саме: швацьке виробництво, виробництво сувенірів, виробництво виробів з граніту (плитка, балясини, вази тощо); та  умов для організації курсів з надбання нових спеціальностей (швачка, дизайнер, перукар, різник по каменю та інші).

Окреме занепокоєння членів робочої групи викликало перебування на даній території великої кількості безпритульних тварин, які несуть  потенційну загрозу для працівників та відвідувачів Центру.

Наприкінці засідання Преосвященніший Фотій подякував усім членам робочої групи за їх небайдужість до соціальних проблем сьогодення. Зокрема, єпископ у своєму слові зазначив: «Я дуже радий з того, що з попередніх домовленостей, які відбулися в минулому році, ми розпочинаємо цю святу справу, маючи в серці справжню любов до тих, хто захищає нашу державу від агресора, та людей, які постраждали від війни. Ця любов якраз і виражається не словом, а ділом. Я маю велику надію, що до нашої богоугодної справи долучиться велика кількість свідомих громадян нашої держави.»

Друге засідання робочої групи по створенню Центру, на якому буде затверджено перелік робіт та кошторис, відбудеться 18 травня після візиту Преосвященнішого єпископа Фотія до м. Києва.