ПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ ЄПИСКОП ФОТІЙ БЛАГОСЛОВИВ ПОСВЯТУ ЗАПОРІЗЬКИХ ЖІНОК У КОЗАЧКИ

ПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ ЄПИСКОП ФОТІЙ БЛАГОСЛОВИВ ПОСВЯТУ ЗАПОРІЗЬКИХ ЖІНОК У КОЗАЧКИ
23 червня у Свято-Покровському храмі УПЦ КП, який знаходиться на території музейного комплексу “Запорозька Січ” відбулась незвична для пересічних громадян подія. В цей день у храмі відбулось посвячення запорізьких жінок у “козачки”.

Церемонію посвяти очолив керуючий Запорізькою Єпархією УПЦ КП Преосвященніший Єпископ Фотій. Дійство розпочалось з урочистого молебня; Його Преосвященству співслужили настоятель Свято-Покровського храму ієрей Віктор Ткач, настоятель Свято-Миколаївської церкви ієрей Діонісій Кравчук та настоятель храму на честь Архистратига Божого Михаїла с. Долинське ієрей Артемій Саранча.

 

Після чину молебня Владика Фотій з проповіддю звернувся до присутніх та наголосив на важливості ролі жінки у житті козаків. І головною жінкою у житті козака була його мати. Адже саме мати часто проводжала українського воїна у похід, а перед цим вишивала рушник, який потім віддавала синові, і цей рушник був видимим прявом материнської любові, а головне материнської молитви, адже коли жінка вишивала рушник, вона безперестанно молилась за своє дитя.

Після настановчих слів архієрея присутнє жіноцтво – активістки, волонтерки, матері юних “спасовцев” стали колом та зачитали клятву на вірність Україні. Після зачитаної клятви кожна посвячена козачка отримала благословення від настоятеля Свято-Покровського храму, а владика Фотій кожну з них окропив святою водою.

Після чину посвячення у козачки Преосвященніший Владика Фотій освятив вишитий жінками рушник, який пробуде у храмі до свята Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня за н. с.), а далі його вручать президенту “Спаса” Олександру Притулі.

Фото: Сергій Лавров