ПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ ЄПИСКОП ФОТІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МОЛИТОВНОМУ СНІДАНКУ ТА ПОДАРУВАВ БІБЛІЇ ОБЛРАДІ

ПРЕОСВЯЩЕННІШИЙ ЄПИСКОП ФОТІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МОЛИТОВНОМУ СНІДАНКУ ТА ПОДАРУВАВ БІБЛІЇ ОБЛРАДІ

Сьогодні, 3 серпня, в приміщенні Запорізької Обласної Ради відбувся черговий молитовний сніданок за участі Голови обласної Ради Григорія Вікторовича Самардака, працівників Запорізької обласної Державної Адміністрації та обласної Ради та представників Християнських конфесій м. Запоріжжя.

На початку молитовного сніданку організатори Фестивалю сім`ї в м. Запоріжжі вручили відзнаки представникам обласної влади, які допомогли в проведенні цього заходу.

Після вручення відзнак Преосвященніший Фотій, Єпископ Запорізький і Мелітопольський від імені Запорізької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату подарував обласній Раді Біблії українською мовою в перекладі Святійшого Патріарха Філарета з нагоди 1030-річча Хрещення Руси-України та для проведення вже традиційних молитовних сніданків. Після цього присутні по черзі прочитали уривки зі Святого Письма та роздумували над прочитаним.

Після молитовного сніданку представники прес-служби Запорізької єпархії УПЦ КП поспілкувалися з Преосвященнішим Владикою Фотієм з приводу сьогоднішньої події:

– Ваше Преосвященство! Слава Ісусу Христу!

– Слава на віки Богові!

– Дозвольте запитати, як, взагалі, виникла ідея подарувати Біблії обласній Раді?

– Дякуючи Богові, в місті Запоріжжя, в приміщенні обласної Ради щомісяця відбуваються молитовні сніданки підчас яких представники влади разом з представниками різних Християнських конфесій спільно читають Слово Боже, а потім спілкуються розмірковуючи над прочитаним. Раніше, кожного разу, Святе Письмо привозилось, а потім забиралось назад, до того ж, це були різні видання і відповідно була відмінність у перекладах тексту. Тому я запропонував, щоб не було різночитання і для того, щоб Біблії постійно були в Облраді, не тільки для проведення молитовних читань, але і для того, щоб працівники ОДА завжди мали змогу, по потребі, звернутись до Слова Божого, подарувати Біблії українською мовою в перекладі Предстоятеля нашої Церкви. Мою ідею підтримали представники інших Християнських церков. А оскільки  нещодавно ми відзначали 1030-літній юбілей Хрещення Руси-України, було вирішено приурочити цей подарунок до ювілею, коли Світло Євангелія Христового Просвітило наші землі.

– Ваше Преосвященство, Біблії – це безцінний подарунок, але Ви всеодно мали витрати для того, щоб втілити в життя ідею подарувати Слово Боже. Хто допоміг Вам в цій справі?

– Цей подарунок був зроблений за кошти духовенства Запорізької єпархії УПЦ КП. Ми всі розуміємо важливість читання Слова Божого, тому коли я звернувся з пропозицією до священнослужителів Запорізької області, то всі підтримали цей задум маючи надію, що наші можновладці, надхненні Духом Святим, через читання слів зі Святого Письма, будуть приймати вірні рішення  на розвиток Запорізького краю.

– Ваше Преосвященство, чи є якісь ще плани з нагоди 1030-річча Хрещення Руси-України?

– Планів та задумів дуже багато, але не хочиться їх всіх розкривати. По мірі можливості ми будемо їх втілювати у життя. Якщо хтось захоче прийняти участь у втіленні цих задумів, ми завжди раді та відкриті до співпраці.

– Скажіть будь ласка, якщо звичайно не секрет, ваші задуми на що більше спрямовані?

– Так, щоб не вдаватися до подробиць, головна мета наших ідей – це зробити доступність до Слова Божого, вчення Православної Церкви, історії Української Православної Церкви і, звісно, історії нашої Держави. І все це українською мовою.

– Дякуємо, Ваше Преосвященство, за те, що уділили нам час.