СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ НА ОСТРОВІ ХОРТИЦЯ

СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ НА ОСТРОВІ ХОРТИЦЯ

14 жовтня Свята Православна Церква відзначає велике свято Покрови Пресвятої Богородиці.

В цей день Свято-Покровська церква, яка знаходиться на території музейного комплексу “Запорозька Січ” відзначила своє храмове свято.

Зранку, в день свята відбулась святкова Божествена Літургія, яку очолив Преосвященніший Фотій, Єпископ Запорізький і Мелітопольський у співслужінні духовенства Запорізького району.

Владика відвідав храм на запрошення настоятеля ієрея Віктора Ткача.

Під час богослужіння духовенство та миряни молились за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви: “Напоум, Господи, наших розділених братів, щоб вони об`єдналися з нами навколо Престолу Київського в єдину Церкву і щоб між усіма нами панувала християнська любов, бо Ти сказав: “По тому будуть пізнавати, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою.””

В кінці служби до усіх присутніх з Архіпастирським словом звернувся Преосвященніший Владика Фотій, привітав духовенство та мирян з таким значущим для всіх українців святом Покрови. Єпископ розказав історію встановлення свята і про особливе шанування саме Покрови Пресвятої Богородиці у козацькому війську та козацькій спільноті загалом. Його Преосвященство наголосив, що і зараз українці мають возносити молитви до Божої Матері, щоб Вона своїм покровом охороняла наших синів, які захищають від ворога нашу державу в зоні ООС на Сході України.

Треба зауважити, що молились на той час в храмі жителі зі всіх куточків України, адже в цей день на острові Хортиця вже вкотре проводився Всеукраїнський Фестиваль Покрова на Хортиці, який приурочений святкуванню ще й державних свят, які випадають на цей день, а саме: День захисника України та День Українського Козацтва, а жителі Запоріжжя відзначають День міста. Фестиваль “Покрова на Хортиці” з кожним роком збирає все більше і більше людей, більше людей, які приїжджають на місце де починала зароджуватись Українська культура, Українська державність, місце де в свій час кожен українець міг відчути себе вільним від гноту загарбників, місце, яке і зараз єднає разом Схід та Захід, Північ та Південь однієї великої і незалежної каїни.