МОЛИТВА ЗА УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ У ПОЛОНІ

МОЛИТВА ЗА УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ У ПОЛОНІ

Господи Боже наш, премудрістю Своєю і словом єдиним Ти все сотворив лише невимовною Твоєю силою, все узгодив і впорядкував, і все для Тебе можливе і ніщо неможливого для Тебе немає.

І часи, пори року і літа Своїм Божественним повелінням ти узгодив, і зібрав, і сотворив сам цей видимий світ, і простер його як шатро, і предивним множеством зірок різноманітним вчинив, і законами рух їм визначив, і впорядкував, щоб зберігали вони місце своє, і щоб зберігали встановлений порядок, та щоб рухом своїм, згідно з волі Твоєї, були нам на користь, і увесь світ досконалим сотворив Ти нам на пожиток. Сонце Ти поставив володіти днем, а місць ніччю, землю ж пусту і порожню, темрявою вкриту, преобразив Ти на добро для людського єства. І над всіма у морі сущим, і птицями в небесах, і над всіма, що на землі чоловіку владарювати повелів єси, щоб підтримувати порядок усього створіння.

Ти і рід єврейський з Єгипту вивів в однодумності і прагненні Землі Обітованної, посилаючи Мойсея, поставляючи над ними правицею Своєю і кріпостю сили Своєї провідника їм, єдиного вождя і начальника. І його обдарував ти мудрістю в управлінні, щоб зберегти народ Свій під покровом Твоїм всемогутньою рукою Твоєю неушкодженим від багатьох і різноманітних ворогів. Ти і нині, Святий Царю Слави, воїнів наших, що в полоні російському перебувають, благослови порадою доброю, кріпостю, силою і мужністю. Даруй же їм милостиво визволення з неволі ворогів, що нападаються на нас.

І як колись з Авраамом ти подорожував єси, вивівши його з Уру Халдейського і ворогів його Божественною Своєю силою у руки його відав Ти, так і нині, покірно молимо Тебе, будь з рабами своїм, воїнами українськими, що в полоні перебувають, виведи їх з неволі ворожої, та покори ворогів під ноги їх.

Як колись Мойсеєм єврейський рід від гіркої роботи фараонової визволив, потопивши ворогів їхніх могутньою Своєю рукою, так і нині визволи воїнів наших від ворогів, що воюють проти нас, визволи нас, перемагаючи всесильною рукою Твоєю.

Як колись Гедеона силою Твоєю укріпив Ти, і ним супротивників багатьох переміг, і в ніщо їх обернув, і нині рабів твоїх, воїнів наших полонених, небесною силою мужніми і кріпкими сотвори, і визволи їх від ворогів наших.

Як колись Царя і Пророка Твого Давида проти гордого богохульника борця Голіафа укріпив і тим Голіафа принизивши погубив, – так і нині христолюбивих воїнів наших полонених силою правиці Своєї укріпи, сміливості й сили до боротьби їм дай, і страшними і грізними для ворогів наших вчини, щоб тільки-но побачивши хоробрість їх вороги наші у втечу обернулися, і, Ангелом Твоїм гнані й уражені, впали до ніг їх.

Святий Господи Боже наш, почуй нині голос моління нас, недостойних і смиренних рабів Своїх і не дай, щоб нечестиві вирішували долю вірних Твоїх. Але подай народу нашому мирне і спокійне життя, визволи нас від всякого повстання і нападу чужинців, і вищими нас від усякої біди й нужди сотвори.

Всяку ворожнечу й змову, що піднімається проти народу нашого зруйнуй. Вчини нас, силою Твоєю, непереможними і від всякої ворожої пропаганди і нападу нездоланними. Військо наше всюди і завжди проти ворогів укріпи, і в однодумності і праведному послусі тримай, подаючи мир глибокий і спокійний.

Подай благовірному народу нашому завжди перемогу над супротивниками, і на землі, і на морі, і в повітрі. Все корисне для душі й тіла подай нам, щоб перемігши у війні цій,  єдиними устами, і єдиним серцем ми Тебе молитвою прославляли,  Всемогутнього Бога.

Бо Ти єси Цар миру, і Спас душ наших, і Тобі славу возсилаємо Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків.
Амінь.