ЯК ІМ`Я ТВОЄ, БРАТЕ? – ІЄРОМОНАХ ФЛАВІЙ. У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ ВІДБУВСЯ ІНОЧЕСЬКИЙ ПОСТРИГ ІЄРЕЯ КИРИЛА КАЛЬНИЦЬКОГО В ІЄРОМОНАХИ.

ЯК ІМ`Я ТВОЄ, БРАТЕ? – ІЄРОМОНАХ ФЛАВІЙ. У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ ВІДБУВСЯ ІНОЧЕСЬКИЙ ПОСТРИГ ІЄРЕЯ КИРИЛА КАЛЬНИЦЬКОГО В ІЄРОМОНАХИ.

Велика справа – постриг у святий ангельський образ. Велика і таємнича сила, яка полягає в його священнодійстві направлена, щоб людина стала ангелом за образом свого внутрішнього життя, бо ангели безтілесні і тілесний образ не може уподібнитись їм.
Це як би друге хрещення, в якому людина знову народжується і оновлюється. На знак цього нового народження вона назавжди позбувається свого мирського одягу, як старої людини (Ефес. 4, 22), і приймає перед Святим Євангелієм, як від руки Самого Бога, одяг новий, одягаючись в нову людину (Еф. 4, 24 ) в Христі Ісусі.
Чернецтво і сьогодні, і в минулому, і в майбутньому – це найбільша сила в Церкві. У чернецтві виховані найвидатніші християнські уми, які найкращим чином пояснили і розтлумачили істину. Вони пояснили її, будучи натхненні звище; їм істина була ближче, ніж іншим. Їх тлумачення, їх слова були сповнені Духом Святим, і тому вони не втрачають свого значення протягом усієї історії Церкви.
Прийняти чернече життя – це революція в особистості, це перемога, яка дорівнює найбільшим перемогам в історії. Це перемога над самим собою. Завжди будуть народжуватися душі, спраглі і голодні Істини, Бога, їжі Божої. А чернецтво цей голод, цю спрагу може задовольнити, воно для цього і існує.

18 квітня 2019 року Божого у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Запоріжжя, після читання Великого повечір`я, відбувся цей великий і таємничий чин оновлення людини зі старої в нову – чин постригу у малу схиму.
Чин постригу у ченці був звершений Преосвященнішим Фотієм, єпископом Запорізьким і Мелітопольським над кліриком Запорізької Єпархії, настоятелем Свято-Покровського храму с. Строганівка ієреєм Кирилом Кальницьким. Отець Кирил прийняв святий ангельський образ з ім`ям Флавій.
До постригу ієромонаха Флавія підводили: намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря с. Виноградне ігумен Пахомій (Безгалов) та насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва ієромонах Михаїл (Карнаух), який прибув на запрошення Його Преосвященства.

У своєму настановчому слові ієромонаху Флавію владика Фотій наголосив на тому, щоб інок завжди пам`ятав про дані ним обіти перед Богом і підкреслив, що чернецтво – це, як внутрішня стіна, яка допомагає оберігати свою душу від пристрастей та гріхів та постійно перебувати у послуху Богові та настоятелю.

Прес-служба Запорізької Єпархії УПЦ (ПЦУ) щиро вітає ієромонаха Флавія (Кальницького) з прийняттям монашества та бажає, щоб святий богоугодник, іменем якого ви названі, невідступно допомагав вам у чернечих подвигах, духовному зростанні, служінні ближньому. Збережіть до кінця днів ваше чернече покликання, бережіть в серці цнотливість, чистоту і любов до ближнього.