ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФОТІЯ, ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФОТІЯ, ЄПИСКОПА ЗАПОРІЗЬКОГО І МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Сьогодні православні християни відзначають найбільше свято у Церковному році – Світле Христове Воскресіння – Пасху Господню. Це свято Свята Церква називає «Свято над Святами і торжеством із торжеств». У цей день ми згадуємо про Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа з мертвих, і називаємо – перемогою над смертю. Важливість цієї події не перестає бути актуальною незважаючи на проміжок часу, який відділяє нас від Воскресіння.

Важливість Воскресіння з мертвих Ісуса Христа і відношення Його до кожного з нас висловив апостол Павло. Він говорить: «Бо так, як в Ада́мі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть» (І Кор. 15:22), – і продовжує: «Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша!» (І Кор. 15:14).

Для того, щоб зрозуміти важливість Воскресіння Христового для кожної людини, потрібно згадати події, які відбулися за створення Світу. Згадати, що цей Світ був створений Богом-Творцем для вічного, блаженного буття людей. Господь насадив Рай і поселив там перших людей: Адама і Єву, наших Прабатьків, від яких бере початок і весь рід людський. Але перші люди порушили Божу заповідь і були позбавлені райського буття. Так само була пошкоджена першозданна людська природа. Через непослух Богові – гріх, у світ увійшла смерть, і всі народжені від Адама мають на собі цей наслідок первородного гріха. Тому апостол і говорить: «В Адамі всі померли». Але Господь зі своєї любові не полишає свого творіння, яке страждає від рабства гріха та смерті, Він посилає у світ свого Сина Єдинородного заради спасіння людства «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне: Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ засудив, але щоб через Нього світ спасся» (Ін. 3,16-17). Син Божий приймає на себе пошкоджену гріхом людську природу і виліковує її. Він став в усьому подібний до нас, окрім гріха. Христос проповідував серед людей, являючи себе світові, наголошуючи на тому, що Він буде принесений у жертву за всіх людей. Він перетерпів знущання, побиття, зневагу, розп`яття і смерть на Хресті. Його поховали, але Ісус Христос повстає з гроба живим.

Це Його Воскресіння перемагає смерть не тільки в Ісусі Христі, але й в усіх віруючих у Нього. Чому так сталось? Тому що смерті дозволено було забирати тих, хто мав гріх, а Христос був безгрішний і переміг смерть, а оскільки Він має владу прощати гріхи віруючим у Нього, то і в цих людях перемагається смерть, тому апостол Павло і говорить: «У Христі всі оживуть».

З цього ми бачимо: щоб стати співучасником Воскресіння Христового, людина повинна вірити в Нього, як у свого Спасителя. А що означає бути віруючим в Ісуса Христа? Це означає виконувати те, до чого Він закликає всіх людей – виправленню свого життя, тобто покаянню. Справжнє покаяння очищує благодаттю Божою від носія смерті – гріха. Іншими словами, можна сказати, для того, щоб стати співучасником Христового Воскресіння, людина повинна ясно усвідомити свої гріхи, злі звички, пристрасні бажання і боротись з ними, стримуючи себе від їх вчинення. Ми повинні мати жаль за вчинені гріхи, і цей жаль допоможе в їх виправленні. Коли Господь побачить це прагнення людини до покаяння, Він посилає благодатні дари Святого Духа для допомоги людині в її прагненні до вічного, блаженного життя. І саме Воскресіння Христове дає нам впевненість, що Господь нікого з нас не полишить. Він заради того і прийшов у світ, щоб дарувати нам спасіння – визволення від гріха та смерті. І тільки від нас самих тепер залежить, чи будемо ми з Христом і матимемо блаженне буття, чи залишимося в гріху та отримаємо вічні страждання.

Дорогі браття та сестри! Ми сьогодні святкуємо Воскресіння Христове у складні часи. На теренах нашої держави продовжуються військові дії, гинуть і страждають люди. Багато хто бажає, щоб нашої держави взагалі не існувало, а в ній і своєї Єдиної Помісної Православної Церкви. Противники Христа вважали, якщо вони Його вб`ють, тобто фізично знищать, то переможуть, але Христос своїм Воскресінням посоромлює їх. Учні та послідовники Христа після Його розп`яття мали велику скорботу та невпевненість у майбутньому, але Воскреслий Спаситель дарує їм радість та розвіює всі сумніви, тому і ми в цей великий і святковий день піднесемо свої молитви до Воскреслого Христа, щоб Він, як переможець смерті, дарував нам перемогу над усіма ворогами видимими та невидимими, і наповнив наші серця справжньою пасхальною радістю.

З Воскресінням Христовим щиросердно вітаю духовенство, обласну, міську та районну владу Запорізької області, військовослужбовців, які захищають цілісність та незалежність нашої держави, працівників правоохоронних органів, всі політичні, громадські та козацькі організації, а також усіх мешканців та гостей козацького Запорізького краю.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Пасха Христова                                                                                    + Фотій

2019 р.                                            єпископ Запорізький і Мелітопольський м. Запоріжжя

.