АНОНС. РАДОНИЦЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

АНОНС. РАДОНИЦЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЗАПОРІЖЖЯ

7-го травня 2019 р. Б. у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Запоріжжя відбудеться Божествена Літургія свят. Іоана Золотоустого після якої духовенством храму буде відслужена загальна панахида за всіма від віку спочилими християнами. Богослужіння очолить керуючий Запорізькою Єпархією УПЦ (ПЦУ) Преосвященніший єпископ Фотій.

Початок Божественої Літургії о 8-15.
Панахида розпочнеться одразу після закінчення ранкового богослужіння.

Всіх жителів і гостей міста Запоріжжя запрошуємо до спільної молитви за всіх від віку спочилих християн у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.

За консультацією і зі всіма питаннями можна звертатись за телефоном: (0612) 95-16-81

Соборо Святої Трійці знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Святоволодимирська 101 а, зупинка транспорту Культурная.

Молитва за померлих – це найбільше і найголовніше, що ми можемо зробити для тих, хто відійшов у світ інший. Загалом, покійний не потребує ні гробу, ні пам`ятника – все це данина традиціям, нехай і благочестивим. Але вічно жива душа покійного відчуває велику необхідність у нашій постійній молитві, тому що сама вона не може творити добрих справ, якими була б в змозі умилостивити Бога.Ось, чому молитва за близьких, молитва на кладовищі біля могили – обов`язок кожного православного християнина.
У певні дні року Церква творить поминання всіх від віку померлих отців і братів у вірі, які удостоїлися християнської кончини, і тих, кого забрала раптова смерть, і які не були представлені у загробне життя молитвами Церкви.
У вівторок другого тижня після Великодня, який називається Фоминим тижнем, Православна Церква відзначає Радоницю – день першого поминання покійних після Великодня. Слово «радониця» походить від слова «радість». Зазвичай у цей день після вечірнього богослужіння або після Літургії здійснюється повна панахида. За традицією віруючі відвідують кладовище, моляться біля могил, здійснюють літію (це слово в буквальному розумінні означає посилене моління), для чого необхідно запросити священика.

Найважливіше і найголовніше, що ми можемо зробити для тих, хто відійшов до Господа, — це молитися за них. Молитва за близьких, молитва на кладовищі біля могили померлого — обов’язок кожного християнина.
Перш ніж відвідати кладовище, слід прийти в храм до початку служби, подати записку з іменами покійних родичів для поминання у вівтарі (найкраще, якщо це буде поминання на проскомидії, коли за покійного виймуть з особливої ​​просфори часточку, а потім в знак обмивання його гріхів опустять в Чашу зі Святими Дарами).
На кладовищі запросіть священника щоб він відслужив літію за померлим (посилена молитва). Помоліться разом з ним за Ваших рідних та близьких.
З кожним днем наближається той час, коли і ми, подібно спраглим у пустелі, будемо чекати, щоб хтось подав за нас милостиню та щиро помолився. Тож, пам’ятаючи про цей час, творімо молитву за померлих – щоб Господь послав людей, які і за наше упокоєння колись Йому молитимуться.
Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі спочилих православних християн та оселить їх в оселях праведних, а нас спасе і помилує!