ПАНИХИДА В ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

ПАНИХИДА В ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Кожного року в День пам’яті жертв політичних репресій ми пригадуємо загиблих, закатованих, зневолених у концтаборах, засланих на чужі далекі землі безжальною репресивною машиною радянської влади.
В ЗапоріжжІ на вулиці з назвою Олександівська стоїть прихований між будинками пам’ятник. Він встановлений на знак пошани тим українцям, що загинули від рук комуністів у часи Великого терору 30-50 років ХХ ст. Не випадково обрано місце, адже тут колись була катівня НКВС. Саме тут 19 травня пройшов мітинг-реквієм за участю представників  міської та обласної влади, релігійних конфесій, громадських об’єднань, студентів місцевих університетів.
Зблагословення Преосвященнішого Фотія, єпископа Запорізького і Мелітопольського у заходах взяли участь секретар Запорізької єпархії УПЦ (ПЦУ) прот. Василь Пасічник, обласний благочинний прот. Василь Калин та настоятель храму на честь святого Рівноапостольного Великого князя Володимира прот. Юрій Сокальський.
Духовенство відправило панихиду під час якої лунала молитва за всіх загиблих від репрессій тоталітарного режиму українців.
За оцінками істориків, у часи репресій було засуджено майже 200 тисяч осіб, третину з яких розстріляли, решту відправили на смерть до в’язниць і таборів. Найбільшого розмаху переслідування набули у 37-38 роки. У Запоріжжі тоді загинули тисячі жителів, переважна більшість з яких були селянами. На знак шани та незламності духу загиблих у 30-50роки учасники мітингу поклали до пам’ятника квіти.