КАПЕЛАН ВЧ 3033 НГУ ПРОТОІЄРЕЙ АНАТОЛІЙ КУСИК ПРИВІТАВ ГВАРДІЙЦІВ ЗІ СВЯТОМ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

КАПЕЛАН ВЧ 3033 НГУ ПРОТОІЄРЕЙ АНАТОЛІЙ КУСИК ПРИВІТАВ ГВАРДІЙЦІВ ЗІ СВЯТОМ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

З благословення Преосвященнішого Фотія, єпископа Запорізького і Мелітопольського, на передодні свята П’ятидесятниці військовий священник-капелан військової частини 3033 Національної Гвардії України протоієрей Анатолій Кусик привітав всіх військовослужбовців з наступаючим святом Трійці і розповів історію походження цього православного празника: – “Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про святу Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа. Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської (кафолічної) апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті. Першим християнським храмом став будинок на горі Сіон — нині Храм Гробу Господнього в Єрусалимі, в якому були Апостоли і Матір Божа під час сходження Святого Духу.
Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками.
В Украйні також люди прикрашають житло живими квітами, зокрема, любистком, гілками дерев, травами: чебрецем, м’ятою, соном.Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа”.