ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВЯТОГО АПОСТОЛА МАТФЕЯ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВЯТОГО АПОСТОЛА МАТФЕЯ

Сьогодні 29 листопада Свята Церква згадує одного з дванадцяти апостолів, Матфія.
Про Матфея ми дізнаємося з євангелія Марка і Луки, які свідчать що Матфей Леввій був покликаний Господом у місті Капернаум, на що на той момент митар Матфій кличе господа і учнів до себе на трапезу у дім. Це звичайно обурює місцевих фарисеїв які відразу звинувачують Господа у тім що він їсть разом з грішником. Сучасники апостола надзвичайно зневажали посаду митарів, вони вважалися великими грішниками, і фарисеї, і євреї взагалом не мали з ними нічого спільного, ні їжі ні будь-яких інших позаділових стосунків.
Матфій мав спочатку ім’я Левій (прив’язаний) син Алфія. Багато євреїв мали по два імені: одне – від народження і нове – при виявленні певних рис характеру, нових якостей і положення людини.
Після вознесіння Ісуса Христа Матфій довгий час залишається у Палестині і проповідує християнське вчення в Юдеї, потім в Ефіопії, серед мідян та персів. Люди, що слухали Матфія в Юдеї, просили його написати свої розповіді про Христа. На прохання своєї пастви в Юдеї, Матвій написав Євангеліє. Вважається, що Євангеліє від Матвія написано через 8 років після вознесіння Господа Ісуса, у 41 році після Різдва Христового.
Час і обставини смерті Матфія достеменно не відомі. Одні стверджують, що Матвія 60 року після Різдва Христового спалили на вогні в Ефіопії за наказом князя Фульвіана, інші кажуть, що Матвій закінчив своє життя не мученицькою смертю, а помер від старості.